Что говорили русские писатели?

Ученици шестог разреда из ОШ ,,Мајор Илић“ су на часу руског језика цитирали
најпознатије руске писце: А. С. Пушкина, А. П. Чехова, М. Горког, К. Г. Паустовског, А.
Н.Толстоja и И. С. Тургењева. Ученици су кроз глуму истакли најзначајније цитате
писаца и на тај начин ушли у чаробан свет руске књижевности. Ученици су имали књиге
на руском језику, као и перо и мастило, што је допринело атмосфери на часу. Програм је
био подељен тако што су једни ученици говорили на руском, а други су их преводили. Уз
помоћ наставнице руског језика Иване Поповић ученици, поред редовних часова и
градива, стичу шира знања у вези са руским језиком и литературом и богате свој речник.

Сергей Есенин говорил:

“Не надо рая ,

Дайте родину мою”. Сергеј Јесењин је говорио:

,,Не треба ми рај,

Дајте ми моју отаџбину!”

А Алексей Толстой говорил: “Русский язык – это прежде всего Пушкин. Это Лермонтов, Чехов, Горький.” – Алексеј Толстој је говорио: ,, Руски језик – то су Пушкин, Љермонтов, Чехов и Горки”, – најистакнутији писци руске књижевности.

Aнтон Павлович Чехов сказал правду: ,,Умный человек учится, а дурак – учит.”– Антон Павловић Чехов је истину рекао да паметан човек учи, а глуп паметује.

A вот Александр Пушкин нас научил: ,,Чтение – вот лучшее учение!” – Александар Пушкин нас је научио да је читање најбоље учење.

Паустовский сказал: ,,С русским языком можно творить чудеса.“ – Паустовски је рекао да са руским језиком можемо чинити чуда.

Иван Тургенев заключил: ,,Берегите наш язык, наш прекрасный русский язык.” – Иван Тургењев је закључио да чувамо језик, наш прелепи руски језик!