Обележен Eвропски дан језика

Ученици старијих разреда наше школе заједно са библиотекарком Марином Ђурић, наставницом енглеског језика Љубицом Шекарић и наставноцом српског језика и књижевности Мирјаном Јованчић обележили су Европски дан језика.

Савет Европе и Европска комисија прогласили су 26. септембар Европским даном језика због јачања свести о разноликости језика у Европи,промоције културне и језичке разноликости, али и подстицања на учење страних језика.  На тај дан се слави језичка разноликост континента са више од 200 европских језика, 24 службена језика ЕУ и три писма. Уз то, у Европи се говори око 60 регионалних и мањинских језика.Циљ обележавања Европског дана језика, између осталог, је подстицање људи свих узраста на учење страних језика. Знањем језика олакшава се повезивање са другима, руше се културни стереотипи, олакшава се проналажење посла. Учење језика помаже развоју толеранције и разумевања међу људима који припадају различитим језичким и културним срединама.