ШТА ЗНАШ О ЦРВЕНОМ КРСТУ
14. мај 2024. – општинско такмичење ученика петог разреда ивањчких школа у знању из историје међународне хуманитарне организације Црвеног крста
У недељи Црвеног крста (која се обележава од 8. до 15. маја у част рођендана Анри Динана, Швајцарца, оснивача највеће хуманитарне организације у свету и нобеловца) традиционално се већ 20 година у организацији Црвеног крста Ивањица одржава такмичење ученика петог разреда ивањчких школа.
На овогодишњем такмичењу учествовало је 11 екипа петака из ивањчких основних школа (“Милинко Кушић”, “Кирило Савић”, “Сретен Лазаревић”, “Мићо Матовић”, “Проф. др Недељко Кошанин”, “Вучић Величковић” и “Мајор Илић”).
Нашу школу представљали су Невена Рацић и Михаило Зечевић (Жарко Милинковић се припремао за ово такмичење, али због болести је изостао).
Са освојених 79 бодова екипа ОШ “Мајор Илић” заузела је друго место.
Честитамо! 🥇🥇🏆