Такмичења

ТАКМИЧЕЊА ИЗ ИСТОРИЈЕ

У организацији Министарства просвете и спорта и Друштва историчара Србије сваке школске године организује се такмичење из историје на нивоу школе, општине, региона и Републике.

Наша школа, „Мајор Илић“, је учествовала у претходним школским годинама (2004/2005., 2005/2006. и 2006/2007.) са веома запаженим успесима, како на општинском, регионалном и републичком нивоу.

Наиме , нашу школу је на свим поменутим такмичењима представљао ученик Стефан Видаковић.  Он је као ученик шестогразреда, у току школске  2004/2005. године,  на општинском  такмичењу из

историје освојио II место, а учествујући на окружном такмичењу освојио III место. Затим, у школској 2005/2006. години, као ученик  седмог разреда, осваја Iместо на општинском, IIна окружном и XIместо на републичком такмичењу из историје. И наредне, 2006/2007. године, као ученик осмог разреда, на општинском такмичењу осваја II место,  на окружном I место, а VIIIместо на републичком такмичењу.

Наравно, треба истаћи да је овај даровити ученик, сада чачански гимназијалац, љубав према историји понео са незаборавних и надахнутих часова наставника историје Димитрија Видића, који га је и припремао за поменута такмичења.

Школа у Кушићима поноси се и успесима других ученика којима је наставник Видић предавао историју и припремао их за такмичења, а то су: Желимирка Глинтић, Драгана Рацић и Драгана Брадић.

Дакле, школа „Мајор Илић“, не само да носи име велике историјске личности, већ је позната по знањима својих ученика из историје и високој професионалности својих наставника.[1]

[1]             Због веома кратког рока за израду овог билтена, није било могућности да се опишу успеси ученика ОШ „Мајор Илић“  на такмичењима из других предмета и активности у протеклом периоду. Из тог разлога се уредништво овог листа извињава ученицима и њиховим наставницима . У следећем броју, планираном за  наредну школску годину, овај пропуст ћемо свакако исправити.