Ништа није вредније од дечјег осмеха

Породицу Милојевић, која ионако живи у тешким материјалним условима у неприступачним планинским пределима, километрима удаљеним од центра села Кушићи, задесила је породична трагедија. Алма је рано остала без супруга, а Драгослав, ученик другог разреда наше школе, без оца. Драгослав је након очеве смрти остао и без превоза и могућности да иде у школу. Ову скромну породицу током децембра неколико пута посетио је председник општине Ивањица и чланови локалне самоуправе У помоћ овој породици, улључиле су се многе фирме из Ивањице, вибер група „Добри Самарјанин“ као и људи великог срца из Ивањице, али и широм Србије. Подељени су пакети помоћи. Стигао им је замрзивач, индукциона плоча, основне животне намирнице, али и новогодишњи пакетић, тако да су овој породици омогућени бар мало хуманији услови за живот. Дониране су им три овце и једна коза, као и  сточна храна и брашно за домаћинство. Осим тога, Драгослав је добио нову гардеробу, компјутер, телевизор, кревет, сто, столице, играчке. Обрадовали су га добри људи широм Србије, али и његови драги Ивањичани који су породици Милојевић вратили веру у боље сутра.Како би Драгослав могао да се образује и социјализује попут друге деце,  локална самоуправа је у сарадњи са школом обезбедила свакодневни превоз до ОШ „Мајор Илић“ у Кушићима.  Почетком другог полугодишта, мали Драгослав се опет нашао у школској клупи. Поред тога, у плану је да се на пролеће, уз помоћ хуманих људи, адаптира простор у ком живе Милојевићи.